konzerva

Autor: Domi Zúborová | 3.7.2012 o 15:08 | (upravené 23.1.2014 o 21:23) Karma článku: 6,00 | Prečítané:  345x

Pre tých, ktorí musia rešpektovať staré konzervy.                                                                                                                                  

Konzerva.

Stojím tu pred tebou.

Ruka sa mi nervózne trasie, nechcem ti ublížiť.

Si stará konzerva a ja ťa musím otvoriť novým otváračom. Som trocha ťarbavá, som trocha ľaváčka, preto sa mi to nedarí. Pripravujem totiž nové vydanie šalátu pre neprítomných, no očakávaných hostí. Už som stihla zmiešať ingrediencie na skvelú omáčku na kuracie mäsko, ktoré sa už chutnučko a od slnka otupene opaľuje vonku vo dvorčeku pre hydinu pod starým orechom. Sama vravíš, že máš v sebe dosť urodzenosti na to, aby si bola hlavným chodom. Akákoľvek predstava spojenia svojej chute s niečím tak mäsovým ti pripadá natoľko nedôstojná, že sa mi tu tisíc tvojich hláv vyhráža, že ostaneš zelená a guľatá.

Asi si zabudla na to, že si už dávno zelenou a guľatou. Trepeš o tom, ako je nutné analyzovať a správne interpretovať komunikačné kódy, no sama neodpovieš na konkrétnu položenú otázku. Trepeš o tom, aká si nenahraditeľná a podstatná pre moje menu. Trepeš o tom, ako postupovať pri recepte, no zabúdaš, že si zabudla napísať ho. Trepeš o tom, že máš neopakovateľnú farbu oka, no možno si si nevšimla, že ju má nenahraditeľnú každý ďalší člen tohto malého kuchynského spoločenstva.

Neodopieram ti tvoje právo, ctím si tvoju umelo vytvorenú vedomosť, ktorá bola nadobudnutá vďaka ideálnym podmienkam v skleníku. Tvoje semeno nebolo dielom náhody, ale dobre pripravený plán komunistického inžiniera. Polievali ťa pravidelne, sem-tam tajne poprášili DDT práškom zem, v ktorej si rástla, a preto si dovoľujem ospravedlniť tvoju jedovatosť.

Si invenčná, koncentrovaná, ekonomická, no to ťa neoprávňuje nechcieť otvoriť tvoj kovový vrchnák, ktorý sa snažím preraziť. Daj šalátu šancu, aj keď emergentnú tvorivosť môžeme len všetci ťažko predpokladať. Prerušila si podnecovanie ideí!

Hanbíš sa sama za seba, si falošná. Máš svoje zvyky a obyčaje, čo by nebolo v tomto chaose až také zlé, no TY SI suchááá konzerva hrachu. To, že Higgsov bozón objavili dnes, to bozáš. Pripustiť si to budeš schopná až od 8 rokov, keď ťa do šalátu budú pridávať iba z ľútosti. A my ťa musíme rešpektovať, lebo vieme, že ty svoj obsah nie si ochotná zmeniť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podľa vzoru Slovenska. Rakúšanov čaká plošné testovanie, Viedeň plán kritizovala

Rakúsko už objednalo približne sedem miliónov antigénových testov.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Pandémia nám nadelila ďalší typ megaškandálu

Demisia sa pod rúškom udržania Smeru od moci scvrkáva na činy priamej korupcie.


Už ste čítali?