medovka

Autor: Domi Zúborová | 14.3.2014 o 14:32 | (upravené 20.1.2015 o 21:05) Karma článku: 4,52 | Prečítané:  220x

Ich bin ganz nah bei dir und ich kann mich nicht verlieren. Meine Zufriedenheit ist gekommen. *************** *********************

Tak, vážení a milí, otvorte si čítanky na strane 195. Evička, buď prosím taká láskavá a začni čítať.

 

Kráska a zviera

Generál Gehirn viedol absolútnu vojnu. Pod jeho rukou padne priamo len jedna obeť. Nikdy nemal sebadeštrukčné sklony. Nemohol inak, lebo vedel, že on je dobre fungujúca mašina.  Raz za čas sa napil oleja, aby bol mazaný aj naďalej. Gehirn nežil v sterilnom prostredí, ale všetky steny mal natreté bielou farbou. Jeden jediný kvet, ktorý vo vile mal, zalieval kyanidom. Aj keď o sebe priamo vyhlasoval, že je odlud a vo svete slobody na neho každý ukazoval prstom, Gehirn bol so sebou spokojný. Celý čas fungoval na baterkách. Gehirn je dokonalou konštantou. Sťahovaví vtáci ním nepohnú. Pesničky, ktoré si spievajú milenky v jeho kúpelni ním nepohnú. A hoci sa zriekol toho, že je omylným človekom  a prijal úlohu stroja, aj tomu raz zachýba náhradná súčiastka. A príde to. Klopi-klop a on viac nezaspí.

Bola raz jedna kráska, tajná agentka. Mala ukončiť všetky vojny, ktoré sa dejú vo vesmíre. Najviac ju fascinovala absolútna vojna, ktorú Gehirn viedol proti sebe. Agnes mala dosť skúseností. Získala štatistiky a grafy.  Po poslednom rokovaní s Gehirnom si odlakovala aj nechty, nielen zmiatla prach z topánok. Ale nedalo jej to pokoja. Presne vedela, kde začína kruh, na ktorom Gehirn lipne. Nedalo jej to pokoja, že niekto môže byť taký smutný.

***

Ďakujem, Evička. Tu zastaneme.

Otvorte si zošity. Vašou úlohou nájsť, čo bolo na začiatku. A keď to nájdete, dostanete sa k výsledku konca.

Dolfie, ty máš špeciálnu úlohu: Napíš list, v ktorom presvečíš Gehirna o nutnosti kapitulácie

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?